Jandarmadan 29 İlde Devre Mülk Operasyonu 104 Gözaltı!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aydın merkezli 29 ilde düzenlenen devre mülk dolandırıcılığı operasyonunda, 342 milyonluk haksız kazanç sağladığı tespit edilen 104 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda jandarma tarafından yapılan çalışmalarda, suç örgütü yöneticileri ve üyeleri tarafından devre mülk sahibi olan vatandaşların kişisel bilgilerinin yasa dışı yollarla ele geçirildiği tespit edildi.
Jandarma ekipleri yaptıkları çalışmalarda, örgütün yönetim kademesinin sağladığı finansman ile farklı illerde kiralanan otel, lüks plaza ofisleri ve örgüt üyesi avukatlara ait hukuk bürolarına çete üyelerinin yerleştirildiği öğrenildi. Çalışmalarda çok sayıda mağdurun sahibi oldukları devre mülklerinin suç örgütü tarafından reklamasyon adı altında yüksek fiyatlara zengin yabancı alıcılara pazarlanacağı ve anlaşmalı avukatlar ve avukat görünümlü örgüt üyeleri kullanılmak suretiyle dava yolu ile yüksek oranda iptal iade bedeli sağlanacağı gibi yöntemler kullanılarak dolandırıcılık eylemlerinde bulundukları tespit edildi.
342 MİLYON VURGUN
MASAK verileri doğrultusunda, örgüt üyelerine ve paravan şirketlere ait hesaplara aktarıldığı tespit edilen toplam 342 milyon 88 bin 887 TL para girişi ve diğer tüm soruşturma verilerinin birlikte analizi neticesinde 212 mağdur bilgisine ulaşıldı. Suç örgütünün hiyerarşik yapısı içerisinde yer alan ve suç faaliyetlerini organize bir şekilde işledikleri tespit edilen 126 şüphelinin yakalanması için Aydın merkezli 29 ilde başlatılan operasyonda toplamda 27 şehirde yakalama faaliyeti gerçekleştirildi.
AVUKATLAR GÖZALTINDA
Operasyonda, ülke genelinde faaliyet yürüttüğü belirlenen aynı türdeki çok sayıda yapılanmanın en üst konumundaki örgüt lideri, üst yönetim kademesindeki şahıslar ve 5 avukatın da aralarında bulunduğu 104 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca şüphelilere ait ikamet ve iş yerlerinde arama yapılırken, suç delili olduğu değerlendirilen evrak ve dijital materyallere incelenmek üzere el konuldu. Gözaltına alınan şahısların adli işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Anahtar Kelimeler:
1 Yılda Kuşadası'na 272 Bin 779 m2 Yol Yapıldı!Önceki Haber

1 Yılda Kuşadası'na 272 Bin 779 m2 Yol Y...

Kuşadasıspor'dan Deplasmanda 1 PuanSonraki Haber

Kuşadasıspor'dan Deplasmanda 1 Puan

Yorum Yazın

Kuşadası Depremzedeler İçin Seferber Oldu!
Yaylaköy'deki Taşocağında Feci Olay!
Yardım Kamyonları Afet Bölgesine Doğru Yola Çıktı
Kuşadası'nda İşyerine Silahlı Saldırı!
Kuşadası'nda Pompalı Tüfekli Kavga!
Kuşadasıspordan Soğuk Havada 1 Puan
Yaylaköy Beyaz'a Büründü!
Kokainle Yakalandı Gözaltına Alındı!
Kuşadası'nda Kaza Değil CİNAYET!
Kent Meydanı Projesi Yasal Süreç İçerisinde Devam Ediyor!
Kuşadası'nda Sahte Alkole Geçit Yok
'Oyuncak Silahını Getir, Kitabını Götür'
Kuşadalı Minikler Sertifika Heyecanı Yaşadı
54 Yıl Hapis Cezası Bulunan Zanlı Yakalandı!
Sobadan Sızan Gaz Kuşadalı Ecrin'i Sömestr Tatilinde Hayattan Kopardı!
Kuşadası'nda Aranan 2 Zanlı Yakalandı
Tütüncüler Kavşağında Trafik Çilesi Sona Erdi
Arya Tesisleri Yeni Yatırımlarla Güçleniyor
13 Yıl Hapis Cezası Kesinleşen Şahıs Yakalandı!
Kuşadası'nda Doğalgaz Yatırımları Rekora Koşuyor

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar