Kuşadası'nda Konut Değerleri Arttı! Kiralar Uçtu!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kuşadası'nda Konut Değerleri Arttı! Kiralar Uçtu!
Koronavirüs salgını ile birlikte yazlık bölgelere olan talep artışı bu bölgelerdeki konut fiyatlarını da artırdı. Kiralarda ki % 50 üzeri artış ise tepkilere neden oluyor.

Koronavirüs salgını ile birlikte yazlık bölgelere olan talep artışı bu bölgelerdeki konut fiyatlarını da artırdı. Sahil kesiminde gayrimenkul fiyatları daha düşük olan bölgeler daha fazla tercih edilmeye başlanırken, son dönemde özellikle öne çıkan il Aydın oldu. Aydın Kuşadası’nda konut fiyatlarında son 1 yıllık değer artışı %60, son 4 yıllık değer artışı ise %166 olarak gerçekleşti.

Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası’nda konut fiyatlarında son 1 yıllık değer artışı %60 oldu. İlçede ortalama konut metrekare satış fiyatı 5 bin 263 TL, ortalama konut fiyatı 799 bin 976 TL oldu.

Kiralık ev fiyatlarındaki % 50-60 civarı yapılan zamlar kiracıların tepkisine neden olurken, İlçede kiralık ev arayanlar ise fiyatların yüksek olmasından yakındı. Ev sahiplerini fırsatçı olarak değerlendiren vatandaşlar, Devletin bu konuyla alakalı çalışma yapması gerektiğini belirttiler.

Kuşadası'na bir yıl önce taşınan ve aylarca kiralık ev aradığını söyleyen Eda Artan, "Farklı mahallelerde evlere baktım, merkezdeki 3+1 evler 3000-3500 hatta 4500'ü bulurken, merkezi mahallelere uzak kiralık evler 2000-3000 arası. 2+1 evlere istenen rakamlar bunlar. Asgari ücretle geçinenler bu kiraları nasıl ödeyecekler. Ev sahipleri adeta fırsatçılık yapıyorlar. Hatta şöyle örnek vereyim, bir tanıdığımız var cuzi bir rakamdan bir sitede oturuyorlar, kontratları devam etmesine rağmen ev sahibi tutturmuş evi satacağım boşaltın diye. Aslında buna hakkı yok. kontratın bitmesine aylar var. sonra öğrendik meğer evi satacağım diye mevcut kiracısını çıkartıp yüksek rakama kiraya verecekmiş. Pandemi koşulları ev sahiplerini çok değiştirmiş ilk defa böyle bir şeye şahit oldum" dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 5
  KIZGIN
ZTK'da Kuşadasıspor Modafen KarşısındaÖnceki Haber

ZTK'da Kuşadasıspor Modafen Karşısında

84 Mülteci Kuşadası'nda KurtarıldıSonraki Haber

84 Mülteci Kuşadası'nda Kurtarıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar