Başkan Çerçioğlu, "Suyu Tasarruflu Kullanalım"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Çerçioğlu, "Suyu Tasarruflu Kullanalım"
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, dünya genelinde yaşanmakta olan kuraklığa dikkat çekip suyun dikkatli kullanılması uyarısında bulunarak, “Suyu tasarruflu kullanalım.” dedi.

Son dönemde yağış miktarının azalmasıyla birlikte Aydın, kuraklıkla karşı karşıya kaldı. Kuraklığa karşı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, vatandaşlara suyun dikkatli kullanılması konusunda uyarıda bulundu.

“SU KUYULARIMIZDAKİ SU MİKTARINDA YÜZDE 35 AZALMA VAR”

İklim değişikliklerinin dünyada yaratmış olduğu olumsuzlukların, ülkemizde de gün geçtikçe daha fazla hissedilmeye başladığını belirten Başkan Çerçioğlu, “Yağış miktarlarının azalması ilimizde bizleri ciddi anlamda kuraklık ile karşı karşıya bırakmıştır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayımlanmış olduğu verilere göre yapılan değerlendirmede Aydın ilinin büyük bir bölümünün olağanüstü kuraklık, diğer yerlerinde ise çok şiddetli kuraklık ve şiddetli kuraklık kategorisine girdiği görülmektedir. Bunun yanı sıra yağışların yeterli düzeyde olmaması nedeniyle yeraltı ve yerüstü su kaynaklarımızda azalmalar yaşanmaktadır. İlimiz genelinde kullanılan 1271 adet içme suyu kuyumuzda da su miktarında yüzde 35 oranında azalma olmakla beraber geçen yıl itibariyle 79 adet içme kuyusu suyun tükenmesi sonucu tamamen kurumuştur.” diye konuştu.

“TASARRUF ETMEYİ ZARURİ DURUMA GETİRMİŞTİR”

Başkan Çerçioğlu, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “İlimizde yağış miktarının yıllık ortalama yağış miktarının çok altında kalması mevcut su kaynaklarımızı her zamankinden daha fazla korumaya, daha fazla tasarruf etmeyi zaruri duruma getirmiştir. İlimiz genelinde sağlamış olduğumuz içme ve kullanma suyunun tasarruflu kullanılması, vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstermeleri yaşamakta olduğumuz kuraklığın etkisini azaltacak, yeraltı ve yerüstü su kaynaklarımızın korunmasını sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Memleket Partisi Kuşadası İlçe Başkanlığı Açılıyor!Önceki Haber

Memleket Partisi Kuşadası İlçe Başkanlığ...

Kuşadasıspor’a 1.5 Milyonluk Şampiyonluk Primi!Sonraki Haber

Kuşadasıspor’a 1.5 Milyonluk Şampiyonluk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar