Cennet Kuşadası'nı Çöplüğe Çevirdiler!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cennet Kuşadası'nı Çöplüğe Çevirdiler!
9 günlük bayram tatilinde Kuşadası'na akın eden yerli turistler arkalarında çöp yığınları bıraktı. 9 gün boyunca 4 bin 60 ton evsel atık ile 130 ton ambalaj atığı toplandı.

9 Günlük bayram tatilinde yaklaşık 1 milyon nüfusa çıkan Kuşadası’na akın eden yerli turistlerden eser kalmadı. Kuşadası’nda bayram tatilinin ardından ortaya çıkan görüntüler yerli halkı da isyan ettirdi. Tatilcilerin hafta sonu memleketlerine dönmeye başlamasıyla birlikte çevre kirliliği gün yüzüne çıktı.

Tatilcilerin koylara, sahillere, piknik alanlarına, yol kenarlarına attıkları çöpler karşısında çaresiz kalındı. %90 Nem oranı ile birlikte 45 dereceyi aşan sıcaklarla birlikte yaz sezonu boyunca bazı noktalarda yaşanan su kesintileri, “koronavirüs” gölgesindeki 9 günlük bayram tatili için vatandaşları isyan ettirdi.

Bayram tatili için 1 milyon kişinin akın ettiği Kuşadası’nda alt yapı tıkandı, “aşırı su kullanımından kaynaklanan” susuzluklar ara ara had safhaya ulaştı. 

"ÇEVRE DUYARSIZLIĞINA HALK TEPKİSİ"

Koylarda, sahillerde, kamplarda, piknik alanları ve caddelerde tatilcilerin giderken bıraktıkları çöp yığınları ilçe halkının sert tepkisini çekti. Sosyal medyada sert tepki gösteren Kuşadalılar, “Pikniğe gidiyorsun ormanı yakıyorsun. Sahile gidiyorsun çöpünü orada bırakıyorsun, adını duyduğun her kumsala, her tatil beldesine, her köye, her parka gidiyorsun çocuğunun altını değiştirdiğin bezini oraya atıyorsun. İçtiğin biranın şişesini arkandan kim toplayacak sanıyorsun? Yetmiyor pet şişeye işiyor sidikli çöpünü de her yere bırakıyorsun. Nereye gitsek senin izlerini görüyoruz. Dünyanın en güzel, en özel, en eski tarihi eserlerine sahip olsak ne fayda, sen en mahrem mağaraların duvarlarına o saçma sapan adını yazıyorsun.” tepkisini gösterdi.

"MARKETLERDE SU KALMADI"

Market sahibi Tayfun Sürgen, "Ben hayatım boyunca böyle bir kalabalık görmedim. Su kesintileri oldu, trafik problemleri yaşandı. Ülkenin dört bir yanından misafir ağırladık. Marketlerde adeta su kalmadı" diye konuştu.

Hüseyin Öztürk isimli vatandaş ise, “Kuşadası’na gelen tatilcilere sormak istiyorum. Geldiniz ve yaşadığınız yerlerde çöplerinizi arabanızdan yollara mı atıyorsunuz. Arabanızda bulunan sigara izmaritlerini yollara mı boşaltıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

"BAYRAM BİLANÇOSU TONLARCA"

Öte yandan Kuşadası’nda 9 gün boyunca 4 bin 60 ton evsel atık ile 130 ton ambalaj atığı toplandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 5
  KIZGIN
55 Bin Kişi Tatile Aşısız Gitti!Önceki Haber

55 Bin Kişi Tatile Aşısız Gitti!

Tuncer: “Kuşadası Markasını Koruyacağız”Sonraki Haber

Tuncer: “Kuşadası Markasını Koruyacağız”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar