Reklamı Geç
Bellona
Aydın
30 Kasım, 2023, Perşembe
 • DOLAR
  28.89
 • EURO
  31.71
 • ALTIN
  1899.7
 • BIST
  8022.63
 • BTC
  37742.98$

Eziyet gören 38 can dost kurtarıldı!


Eziyet gören 38 can dost kurtarıldı!
Kuşadası Belediyesi tarafından Aydın'ın Söke ilçesinde bir apartman dairesinde bakımsız ve hasta olarak bulunan 38 adet sokak hayvanına polis ve zabıta ekipleri sahip çıktı. Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülen 38 adet sokak hayvanı veteriner hekimler tarafından tedavi altına alındı.

Aydın'ın Söke ilçesinde yer alan bir apartman dairesinde bakıma muhtaç hasta 38 adet sokak hayvanı bulundu. Daire içince aç ve bakımsız kalan sokak hayvanları polis ve zabıta ekipleri tarafından bulundu. Bulunan canları koruma altına alan polis ve zabıta ekipleri zor durumdaki hayvanları, Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne teslim etti.


EKİPLER SAKSI İÇLERİNE GÖMÜLMÜŞ KEDİ VE KÖPEK BEDENLERİ BULDU
Söke’de 24 Ekim Pazartesi günü vatandaşlardan gelen ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, hayvanlara kötü muamele yapıldığı iddiasıyla bir apartman dairesine baskın yaptı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Söke Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleriyle birlikte evin içerisinde arama yapan polis ekipleri, saksıların içerisine gömülmüş telef olmuş halde kedi ve köpekler buldu. Evde ayrıca çok sayıda hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanı da bulan ekipler, yeterli beslenemedikleri için bitap düştükleri görülen kedi ve köpekleri koruma altına aldı.

HAYATA YENİDEN TUTUNDULAR
Vücutlarında herhangi bir yara ya da kesici alet izine rastlanmayan patili can dostlar, Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Merkezde görevli veterinerler, vakit kaybetmeden sokak hayvanlarına gerekli olan ilk müdahaleyi yaptı. Röntgenleri çekilen ve kan tahlilleri yapılan kedi ve köpeklere daha sonra serum bağlanarak gıda takviyesinde bulunuldu. Kendileri için seferber olan Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi veterinerleri sayesinde hayata yeniden tutunan can dostlar, sağlıklarına kavuşturulduktan sonra sahiplendirilecek.

''SICAK YUVALARINA KAVUŞTURACAĞIZ''
Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu Fulya Akıllı, sokak hayvanlarının merkeze getirildikleri ilk gün çok kötü bir durumda olduklarını belirterek, “Şu an Söke’den getirilen 31 kedi ve 7 köpeğe yoğun bir tedavi uyguluyoruz. Özellikle beslenmelerine çok dikkat ediyoruz. Kedi ve köpeklerin hiçbirinde çip bulunmadığı için sahipsiz bir durumdalar. Amacımız can dostlarımızı hem sağlıklarına hem de sıcak yuvalarına kavuşturmak olacak” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!