Aydın
22 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64202.13$

Ferdi Zenginoğlu'ndan Miting Gibi Adaylık Açıklaması

Ferdi Zenginoğlu'ndan Miting Gibi Adaylık Açıklaması
Kuşadası’nın sevilen iş insanı Ferdi Zenginoğlu CHP Aydın Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. Zenginoğlu’nun açıklamasına Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek ve yüzlerce partili katıldı.

33 yaşındaki Ferdi Zenginoğlu, CHP Kuşadası İlçe Örgütü binasında adaylık açıklaması yaptı. Zenginoğlu’nu Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, sevenleri ve yüzlerce partili yalnız bırakmadı. Yaklaşık 150 civarında gönderilen çelenkler ise ilçe binasından dışarıya taştı.
Başkan Gürbilek: 'Hayırlı olmasını diliyorum'
Zenginoğlu’nun aday adaylık açıklamasından önce bir konuşma yapan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin önemine dikkat çekti. Ferdi Zenginoğlu’nun aday adaylığıyla ilgili konuşan Başkan Gürbilek, “Kendisiyle yaklaşık 4 senedir ilçe yönetiminde çok güzel işler yaptık. Bu anlamda Ferdi’ye teşekkür ediyorum. Çıkmış olduğu bu önemli süreçte kendisine başarılar diliyorum. Hem partimiz hem de ülkemiz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Başkan Günel: 'Ferdi kardeşimin partililiğine kefilim'
Ferdi Zenginoğlu’nu tebrik eden Başkan Günel ise şu ifadeleri kullandı:
14 Mayıs seçimi Türkiye’nin gelecek seçimi. Türkiye için önemli bir seçim. Bütün partililerimin görev talebi olsun olmasın, ülkesini seven, ülkesinin geleceği için kaygı duyan tüm partililerimizin kol kola girip canla başla çalışmalarını istiyorum. Ferdi kardeşimin partililiğine kefilim. Siyaset arenasına çıktığım ilk günden beri hep yanımızda oldu. Partinin her zaman neferi oldu. İşim var, gücüm var demedi. Ne görev aldıysa layıkıyla yapmaya çalıştı. Bugün partili bir kardeşimin gönlünde yatan aslanı ifade ediyor olması beni çok mutlu ediyor. Milletvekili aday adayı olan tüm arkadaşlarımın açıklama törenlerine imkansız bir durum olmadığı sürece geleceğim. Benim taraf olduğum yer Cumhuriyet Halk Partisi’dir. CHP’nin neferi olarak bu görevlere talip olan tüm arkadaşlarımın yanındayım. Ferdi kardeşimin mücadelesini sonuna kadar destekliyorum, tüm arkadaşlarımı destekliyorum.
Zenginoğlu: 'Karanlığı aydınlığa çıkarmak için bu değirmene su taşıyacağıma ant içerim'
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Ferdi Zenginoğlu, sözlerine özgeçmişini aktararak başladı. Zenginoğlu, “2011’de Van’da meydana gelen depremin ardından Kuşadası’na sığındım. İlk Ömer abimi tanıdım, partimi tanıdım, evimi tanıdım. Buraya geldim ve bana sahip çıktılar. Bugün siyasi hayatımda neferi olmaktan onur duyduğum altı oku göğsümde Cumhuriyet madalyası gibi taşıdığım, çatısı altında yetiştiğim evimde; yani Cumhuriyet Halk Partisi’nde gururla, şerefle, sevinçle Aydın Milletvekili aday adaylığımı açıklamış bulunuyorum” dedi.

Zenginoğlu, “Yola çıktığımdan yana Sayın Belediye Başkanım Ömer Günel, Sayın İlçe Başkanım Mehmet Gürbilek’in bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak siyasi anlamda bugüne kadar geldim. Bir dönem gençlik kollarında, bir dönem ilçe yönetiminde, il delegesi, ilçe delegeliği yaptım. Bu görevlerin hepsi göğsümde bir onur madalyası olarak kaldı. Bununla ne kadar gurur duysam azdır. Partimin bir neferi olarak sokak sokak, kapı kapı dolaşarak partimin bayrağını sallamaktan asla vazgeçmeyeceğim” dedi.

Zenginoğlu konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu yürüdüğü yolda yalnız bırakmamak için, karanlığı aydınlığa çıkarmak için bu değirmene su taşıyacağıma ant içerim. Ben Ferdi Zenginoğlu olarak partimin doğrultusunda çalışarak yol kat ettim.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!