Reklamı Geç
Bellona
Aydın
30 Kasım, 2023, Perşembe
 • DOLAR
  28.91
 • EURO
  31.69
 • ALTIN
  1899.0
 • BIST
  8022.61
 • BTC
  37803.81$

İYİ Partili Atlı; "Bu dönemden memnuniyetsizlik var"


İYİ Partili Atlı; "Bu dönemden memnuniyetsizlik var"
İYİ Parti Kuşadası Kurucu İlçe Başkanı, Kuşadası ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi Hayati Atlı, ilçedeki yerel seçim süreciyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. CHP’nin 3 dönemdir ilçedeki başkan adaylarını değiştirdiğine vurgu yapan Atlı, yerel iktidardan memnuniyetsizliğe son vermek için İYİ Parti olarak belediye yönetimine talip olduklarını söyledi.

İYİ Parti’nin Kuşadası’ndaki Kurucu Başkanı olan ve halihazırda Kuşadası ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi görevini sürdüren Atlı, yaklaşan yerel seçim sürecine dönük Yeni Kıroba Gazetesi’nden Murat Tan'a özel açıklamalar yaptı. Açıklamasında, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile ilgili olarak ilçedeki bazı CHP ve İYİ Parti seçmenlerin rahatsız olduğunu dile getiren İYİ Parti’li Atlı, “CHP Kuşadası’nda her dönem iktidar olduğu için bu oluyordu ama bu dönem benim tespitlerime göre memnuniyetsizlik biraz daha fazla durumda” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ADAYIMIZI BELİRLEYECEĞİZ”
İYİ Parti olarak Kuşadası’nda Yerel Seçimler’de zafere şartlanmış durumda olduklarını belirterek, partilerinin iktidarında Kuşadası çok daha iyi olacağını söyleyen Atlı, “Halihazırda resmi başvuru olarak Erol Özkan’ın aday adaylığı başvurusu var. Zaten resmi süreç de henüz başlamadı. Şu anda belediye başkan aday adaylığıyla ilgili süreç ön görüşmeler noktasında geçiyor. İsmi geçen 5-6 arkadaşımızla diyalog halindeyiz. Ancak bu henüz resmi görüşme ve karşılıklı başvuru noktasında değil. Halihazırda resmi başvuru yapan ilk aday adayımız Erol Özkan ile çalışmalara devam ediyoruz. Kendisi de özel olarak aday adaylığıyla ilgili görüşmelerini sürdürüyor. Aday adaylığıyla ilgili resmi başvuru süreci 20 Kasım’da başlıyor. Önümüzdeki günlerde diğer görüştüğümüz aday adaylarıyla da kesinleştirip adayımızı belirleyeceğiz” diye konuştu.
“BELEDİYEYİ KAZANAN PARTİ OLMAK İSTİYORUZ”
Tüm sahillerde olduğu gibi İYİ Parti’nin belirleyici parti olduğunu vurgulayan Atlı, “Kuşadası’nda da İYİ Parti belirleyici partidir. Biz bu belirleyiciliği iktidar olarak taçlandırmak için yola çıktık. Zaten kurulduğumuz günden bu yana çalışmalarımızı da 5 yıldır bu minvalde sürdürüyoruz. Belediye meclis üyesi olarak arkadaşlarımızla beraber çalışmalarımız da bu çerçevede devam ediyor. Dolayısıyla önümüzdeki seçime tamamen hazırlıklıyız diyebiliriz. Biz bir seçim önce 8 aylık partiyken de oy oranlarımız belliydi. Aday çıkardığımız takdirde o gün için de belirleyici bir partiydik. CHP’nin aldığı oy ve bizimki oy potansiyelimizle AK Parti’nin aldığı oy belliydi. Dolayısıyla bizim kendimiz aday çıkardığımızda sonuç farklı çıkıyordu. Netice itibariyle biz Kuşadası’nda bu dönem belirleyici parti değil, belediyeyi kazanan parti olmak istiyoruz. Partimizi belediyeyle taçlandırmayı hedefliyoruz” dedi.

“CHP SEÇMENİ DE BAŞKAN GÜNEL’DEN ŞİKAYETÇİ”
Kuşadası’nda hem genel iktidar, hem de yerel iktidardan memnun olmayan insanlar olduğuna değinen Atlı, “Bunun içerisinde bizim için asıl belirleyici unsur, hem genel hem de yerel iktidardan memnun olmayanlar olacaktır. Bu bakımdan bu arkadaşlardan aldığımız geri dönüşler, bizim Kuşadası’nda İYİ Parti olarak yolumuzun açık olduğunu gösteriyor. Çünkü yerelde CHP belediyeciliğinden memnun olmayan bir kesim var. Bu dönem bu baya çok. Her dönem iktidar olduğu için bu oluyordu ama bu dönem benim tespitlerime göre memnuniyetsizlik biraz daha fazla durumda. Çünkü biz bu dönem birlikte çalıştık, birlikte seçime girdik. Bir önceki dönemde şikayetler farklıydı, bu dönemden şikayetler farklı. Bu halk nezdinde olduğu gibi CHP seçmeninde de oldukça ses getiren bir nitelik ve çoğunlukta. Belediye Başkanı ile ilgili işlemleri, çalışmaları, faaliyetleriyle ilgili şikayetler söz konusu. Hoş, Belediye Başkanımız Ömer Günel bunu, ‘Çalışan bir ekip her zaman eleştirilir’ diye dillendiriyor, doğrudur. Çalıştıkça tepki de olacaktır ama çalışanın takdir de görmesi gerekiyor. Bu dönem bu konuda bir dengesizlik var” diye konuştu.
“BU DÖNEMDEN BİR MEMNUNİYETSİZLİK VAR”
Bu dönem yönetimden memnuniyetsizlik olduğunun altı çizen Atlı, “Sonuçta biz 5 yıldır ittifak ortağı olarak bu belediyedeyiz, birlikteyiz. İYİ Parti olarak belediye meclisinde biz 3 kişiyle temsil ediliyoruz. İyi ve uyumlu bir dönem geçirdik de diyebiliriz. Ama bunlarla ilgili olarak biz karar merciindeyiz, faaliyetlerin ve yönetimin içinde değiliz. Yönetim ve takdir Belediye Başkanı ve ekibindedir. Dolayısıyla bu dönemden bir memnuniyetsizlik var. Sonuç olarak bakıldığında önceki dönemlerden de memnuniyetsizlik vardı ve CHP her dönem belediye başkanlarını değiştirdi. Yanlıştı değiştirdi, yanlıştı değiştirdi ve üçüncü dönemdir CHP’den farklı isimler seçiliyor. Kronik bir memnuniyetsizlik olduğunu söyleyebiliriz. Biz de İYİ Parti olarak bundan hem kendimize pay çıkarıyoruz, hem olumlu, hem olumsuz anlamda, hem de muhalefet cephesinde ve ortak geçirdiğimiz bir dönemde eksikliği içerisinde gören bir parti olarak özeleştiri de yapıyoruz. Belediye yönetimi olarak nerede eksik kalındı, bizim nerede eksiğimiz var. Bunları her zaman meclis grubu olarak da tartışıyoruz” ifadelerini kulandı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!