Reklamı Geç
Bellona
Aydın
30 Kasım, 2023, Perşembe
 • DOLAR
  28.89
 • EURO
  31.71
 • ALTIN
  1899.7
 • BIST
  8022.63
 • BTC
  37742.98$

Kira zammını az bulan ev sahibi suyu kesti

Kira zammını az bulan ev sahibi suyu kesti
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde rezidans sahibi, kirada anlaşamadığı kiracılarının suyunu kesti. Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran kiracılar ise yapı kullanım izni turizm amaçlı tesis olmasına rağmen odaları apartman dairesi gibi kiraya verdiğini ileri sürdükleri mülk sahibi hakkında şikayetçi oldu.

Kiracılar ve ev sahipleri arasında kira anlaşmazlığı sürüyor.

Kuşadası'nın Türkmen Mahallesi'nde bulunan bir rezidansta kiraladıkları dairelerde yaşayan Endüstri Mühendisi Orhan Özeler ile Kişisel Gelişim ve Psikoterapi Uzmanı Arzu Özer, yaşadıkları kira artışı tartışması sonrası mülk sahibi İ.A.'nın sularını kestiğini iddia etti. İ.A.'nın devletin belirlediği yüzde 25 kira artışını kabul etmediğini öne süren kiracılar, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

YÜZDE 100 ARTIŞ TALEBİ
Kiracı Orhan Özeler yaklaşık 3 yıldır kiraladığı dairede yaşadığını belirterek, "Mülk sahibi bizden yüzde 100 oranında kira artışı talep etti. Biz de bunu kabul etmedik. Daha sonra bize tahliye davası açtı ancak kaybetti." dedi. Ev sahibinin dairenin bulunduğu katta temizlik yaptırmadığını, apartmanın girişindeki fotoselli lambaları kapattırdığını ve suyu kestiğini iddia eden kiracılar, "Şu an evlerimizde su yok. Ne bulaşık ne de çamaşır yıkayabiliyoruz. Komşularımızdan kaplara doldurduğumuz suyla idare ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Binanın da otel ruhsatlı olduğunu öğrendiklerinin de altını çizen Özeler, "Burada toplam 24 daire var. Rezidans sahibinin istediği oranda kira artışı yapan dairelerde yaşayanlar su kullanabiliyor. Ancak ben yüzümü bile yıkayamıyorum." diyerek zor durumda olduklarını söyledi.

Bir diğer kiracı Arzu Özer ise "Bizden önce 2 bin 300 lira olan kira bedelini 4 bin 600 liraya, daha sonra da 10 bin liraya çıkarmamızı istediler." dedi. Özer, hakkını sonuna kadar arayacağını da dile getirdi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!