Reklamı Geç
Neslim Güngön
Aydın
05 Mart, 2024, Salı
 • DOLAR
  31.60
 • EURO
  34.35
 • ALTIN
  2157.9
 • BIST
  8953.63
 • BTC
  66425.52$

Kuşadası'nda 4-6 yaş okul öncesi Kur’an kursu kayıtları devam ediyor

Kuşadası'nda 4-6 yaş okul öncesi Kur’an kursu kayıtları devam ediyor
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde geçtiğimiz Eylül ayında hizmete açılan 'Melahat Bilici 4-6 Yaş Kur'an Kursu kayıtları sürüyor.

Erken çocukluk dönemine yönelik değerler eğitimini esas alan 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında miniklerin gelişim özelliklerini dikkate alan, yüzde 80 değerler eğitimi, yüzde 20 de Kur’an-ı Kerim öğretimi veriliyor. Öte yandan kurslarda çocukların Allah'ı, Peygamberi, Kur’an’ı Kerim'i ve İslam’ı öğrenmelerinin yanı sıra dua, şükür, merhamet, iyilik, sevgi, paylaşma, sorumluluk, doğruluk, vatan, bayrak, şehitlik, gazilik gibi değer ve erdemleri tanıyarak zihin ve duygu gelişimlerine uygun din ve ahlak gelişimi göstermeleri amaçlanıyor.

Tam gün eğitimin devam ettiği Kuşadası Melahat Bilici 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nda, dini eğitimin yanı sıra iyilik, adalet, sevgi ve saygı, yardımlaşma gibi temel değerleri, alanında uzman eğitimciler eşliğinde çocuklara tanıtılarak, onların en iyiye ulaşmalarını sağlamak ve erken dönemde ahlaki prensipler kazanmaları hedefleniyor. Bunun yanı sıra, düzenlenen etkinliklerle çocukların gelişimine de önem verilirken, yetenekleri keşfedilerek ilköğretime hazırlanmaları sağlanıyor.

Kurs kayıtlarının devam ettiği Melahat Bilici 4-6 Yaş Kur'an Kursu için yapılan açıklamada, "Uzay, uçak, helikopter, denizaltı ve otobüs temalı sınıflarla çocuklarımızın eğlenceli bir eğitim görmelerine fırsat sunulmaktadır. Eğlenceli etkinliklerle Kur'an harflerini, dua ve kısa sureleri öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra, resim-sanat, robotik kodlama, akıl-zeka atölyelerimizle gelişimleri ön planda tutulmakta ve alacakları eğitimin kapsamı genişletilmektedir. Oyun bahçesi ve kapalı oyun alanlarımız sayesinde yavrularımızın sıkılmadan vakit geçirmeleri sağlanmaktadır. Çocukluk dönemi gelişiminin olmazsa olmazı uyku ve dinlenme için hazırladığımız uyku odasında belli saatlerde dinlenmeleri sağlanır, böylece eğlenerek öğrenmeye kaldıkları yerden devam edebilirler. Kayıtlar eğitim dönemi süresince devam etmektedir. Kayıt için Kuşadası İlçe Müftülüğü'ne veya Ege Mahallesi'ndeki Melahat Bilici 4-6 Yaş Okul Öncesi Kur'an Kursumuza müracaat edebilirsiniz" ifadeleri kullanıldı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!