Kuşadası'nda Hiç Bir Çocuk Yatağa Aç Girmeyecek!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuşadası'nda Hiç Bir Çocuk Yatağa Aç Girmeyecek!
Sosyal belediyecilik alanında yaşama geçirdiği çalışmalarla dikkat çeken Kuşadası Belediyesi, üniversite öğrencilerinin ardından ilk ve ortaokul öğrencilerine de beslenme desteği verme kararı aldı. Kuşadası Belediyesi, eğitim-öğretim yılının sonuna kadar ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının beslenme çantalarını hazırlayacak.

Artan enflasyon rakamları ve art arda gelen zamlar nedeniyle alım gücü giderek düşen kesimler için sunduğu sosyal yardımları artıran Kuşadası Belediyesi, öğrenciler için Beslenme Saati projesini yaşama geçirmeye hazırlanıyor. Beslenme saati desteğine ilişkin kararın 2023 yılının ilk meclis toplantısında alınmasının ardından vakit kaybetmeksizin harekete geçen Kuşadası Belediyesi, proje için başvuruları almaya başladı. Gıda fiyatlarındaki yüksek artış sebebiyle ihtiyaç sahibi öğrencilerin dengeli ve yeterli beslenme konusunda yaşadığı sıkıntıları en aza indirmek amacıyla başlatılan projeden ihtiyaç sahibi ailelerin ilk ve ortaokulda öğrenim gören 6-14 yaş arası çocukları faydalanabilecek.Proje ile öğrencilere içinde unlu mamul çeşitleri, süt veya meyve suyu, çiğ kuruyemiş ile mevsim meyvelerinin bulunacağı beslenme çantası desteği verilecek. “Beslenme Çantam Okula Hazır” sloganıyla başlatılan proje için ihtiyaç sahibi öğrencilerin aileleri, beslenmecantasi.kusadasi.bel.tr adresi veya 444 71 14 numaralı Güvercin Masa hattı aracılığıyla başvuru yapabilecek.

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle çocukları eğitim gören ailelerin zor günler geçirdiğini belirterek şöyle dedi: “Gençlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı gelişimi bizler için büyük önem taşıyor. Sağlıklı gelişim ise ancak doğru ve dengeli beslenme ile mümkün. Ancak içinden geçtiğimiz süreçte anne ve babalar okula giden çocuklarının beslenme çantalarını hazırlama konusunda büyük sıkıntı çekiyor. Ne yazık ki çocuklar okula boş çantalarla gidiyor. Bu durumun önüne geçmek amacıyla Kuşadası Belediyesi olarak üniversite öğrencileri için sunduğumuz ücretsiz akşam yemeği uygulamasının ardından ilk ve ortaokul öğrencileri için de beslenme desteği verme kararı aldık. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin beslenme çantalarını biz hazırlayarak kendilerine ulaştıracağız. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizin yanındayız.” 

Anahtar Kelimeler:
Üşümezsoy Büyük Risk Taşıyan Fayı Açıkladı!Önceki Haber

Üşümezsoy Büyük Risk Taşıyan Fayı Açıkla...

Kuşadası'nda 31 Göçmen YakalandıSonraki Haber

Kuşadası'nda 31 Göçmen Yakalandı

Yorum Yazın

Kuşadası Depremzedeler İçin Seferber Oldu!
Yaylaköy'deki Taşocağında Feci Olay!
Yardım Kamyonları Afet Bölgesine Doğru Yola Çıktı
Kuşadası'nda İşyerine Silahlı Saldırı!
Kuşadası'nda Pompalı Tüfekli Kavga!
Kuşadasıspordan Soğuk Havada 1 Puan
Yaylaköy Beyaz'a Büründü!
Kokainle Yakalandı Gözaltına Alındı!
Kuşadası'nda Kaza Değil CİNAYET!
Kent Meydanı Projesi Yasal Süreç İçerisinde Devam Ediyor!
Kuşadası'nda Sahte Alkole Geçit Yok
'Oyuncak Silahını Getir, Kitabını Götür'
Kuşadalı Minikler Sertifika Heyecanı Yaşadı
54 Yıl Hapis Cezası Bulunan Zanlı Yakalandı!
Sobadan Sızan Gaz Kuşadalı Ecrin'i Sömestr Tatilinde Hayattan Kopardı!
Kuşadası'nda Aranan 2 Zanlı Yakalandı
Tütüncüler Kavşağında Trafik Çilesi Sona Erdi
Arya Tesisleri Yeni Yatırımlarla Güçleniyor
13 Yıl Hapis Cezası Kesinleşen Şahıs Yakalandı!
Kuşadası'nda Doğalgaz Yatırımları Rekora Koşuyor

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar