Aydın
06 Haziran, 2023, Salı
 • DOLAR
  21.50
 • EURO
  23.18
 • ALTIN
  1356.3
 • BIST
  5437.59
 • BTC
  25719.68$

Lütfü Suyolcu'nun Adı Kent Meydanı'nda Ölümsüzleşecek

Lütfü Suyolcu'nun Adı Kent Meydanı'nda Ölümsüzleşecek
28 yıl önce evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Kuşadası’nın eski belediye başkanlarından Lütfi Suyolcu’nun ismi, Kuşadası Belediyesi tarafından eski belediye hizmet binasının bulunduğu alanda sürmekte olan yıkım çalışmalarının ardından yapımına başlanacak olan kent meydanında yaşayacak.

Kuşadası Belediyesi, 16 Mayıs 1995 tarihinde gerçekleştirilen bir suikast sonucu yaşamını yitiren eski belediye başkanlarından Lütfi Suyolcu’nun anısını yaşatmak amacıyla önemli bir karar aldı. Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında eski belediye hizmet binasını da kapsayan yıkım çalışmalarının ardından yapımına başlanacak olan kent meydanına Lütfi Suyolcu’nun isminin verilmesi ile ilgili gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Karara göre meydan, Lütfi Suyolcu Yaşam Merkezi ve Kent Meydanı ismini taşıyacak.  Kararın ardından Lütfi Suyolcu’nun kızı Çiğdem Suyolcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti.

Çiğdem Suyolcu paylaşımında, alınan kararın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek “Eski Kuşadası Belediyesi hizmet binası yerine yapılacak olan meydanın adı ‘Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi’ olarak belirlenmiş. Ne güzel bir karar bu, çok yakıştı. Belediye Başkanımız Sevgili Ömer Günel ve oy birliği sağlayan tüm belediye meclis üyelerine teşekkürler” ifadesini kullandı. 

Belediye Başkanı Ömer Günel ise “Yapımını sürdürdüğümüz kent meydanımıza uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden merhum Lütfi Suyolcu’nun adını vermekten onur duyuyoruz. Yakınmak yerine icraat yapmayı seven, sorunların üzerine giden bir belediye başkanıydı. Kendisini her daim sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!