Salih Çetin; Belediye Yalan Haber Yapmış!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Salih Çetin; Belediye Yalan Haber Yapmış!
Esnafa sağlanan bazı indirimlerden dolayı Kuşadası Belediye Başkanı Günel’e teşekkür ettiği duyurulan Dernek Başkanı: Benim böyle bir açıklamam olmadı!

Kuşadası Belediyesi tarafından, meclisin haziran ayı sonrasında bazı ajans ve medya kuruluşlarına servis edilen “Kuşadası STK’lardan başkan Günel’e teşekkür” başlıklı haber asparagas çıktı. Haberde, ecrimisil ve katı atık bedellerindeki indirimle ilgili sözlerine yer verilen Esnaf Çalışanları Yardımlaşma Dernek Başkanı Salih Çetin, “Bana ne görüşüm soruldu, ne de böyle bir açıklamam oldu. Bu haber asılsız” diye konuştu.

Ekonomik krizin tavan yaptığı pandemi döneminde “çarşı düzenlemesi” adı altında esnafı on binlerce liralık yatırıma mecbur ederek tepki toplayan Kuşadası Belediyesi, meclisin haziran ayı oturumunda ecrimisil ve katı atık bedellerinde esnaf lehine bazı düzenlemeler yaptı. Ancak düzenleme, özellikle esnaf kesiminde beklenen etkiyi yaratmadı.

Esnaf kesiminde bu konudaki sessizlik sürerken Kuşadası Belediyesi bazı ajans ve yayın kuruluşlarına “Kuşadası STK’lardan başkan Günel’e teşekkür” başlığı altında bir haber servis etti. STK’lar denilerek geniş bir kitleye işaret edilen haberde sadece Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ve Esnaf Çalışanları Yardımlaşma Derneği Başkanı Salih Çetin’e ait olduğu belirtilen görüşler yer aldı. Kış mevsiminde çekilen kalabalık bir fotoğrafın da yer aldığı haberde, Esnaf Çalışanları Yardımlaşma Derneği Başkanı Salih Çetin’in Belediye Başkanı Günel’i destekleyen ifadeler kullanıldı. Yakın çevresi tarafından, yeni düzenlemeyi destekleyen sözleri nedeniyle eleştiri bombardımanına tutulan Salih Çetin, haberdeki sözlerin kendisine ait olmadığını belirtti.

Esnaf Çalışanları Yardımlaşma Derneği Başkanı Çetin bu konudaki eleştirilere, “Bu sözler ve bu mesaj bana ait değil. Böyle bir açıklama yapmadım. Haberim olmadan servis edilmiş” yanıtını verdi.

Salih Çetin’in bu sözleri gazetecilik deyimiyle haberin “asparagas” olduğunu ortaya çıkardı.

ASPAGARAS NE DEMEKTİR?
Asparagas kelimesi, Türkçede sık bir biçimde kullanılan kelimelerden biridir. Asparagas kelimesinin kökeni İngilizcedir. Türk Dil Kurumu'na göre asparagas kelimesinin anlamı şişirme haber, 
uydurma şeklinde geçmektedir.

İŞTE O YALAN HABER İÇİN TIKLAYIN..!

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
CHP'li Kuşadası Belediye Başkan Vekili'nin Partisi İlçeyi Karıştırdı!Önceki Haber

CHP'li Kuşadası Belediye Başkan Vekili'n...

Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonu Elif Oldu!Sonraki Haber

Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonu Elif...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar