Sezon Değerlendirme Toplantısında Kuşadası'na Müjde

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sezon Değerlendirme Toplantısında Kuşadası'na Müjde
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, esnafla bir araya gelerek turizm sezonu değerlendirmesinde bulundu.
Anket

Kuşadası Belediyesi'nin Kent Meydanı Projesini Destekliyor musunuz?

Her fırsatta hemşehrileri ve kentte faaliyet gösteren esnafla bir araya gelerek Kuşadası’nda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında ve görüş alışverişinde bulunan Başkan Ömer Günel, Erkan Yücel Sahnesi’nde düzenlenen bir toplantıyla esnafla buluştu. Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hüsnü Öten ile Kuşadası Esnaf ve Sanatkârlar Odası (KESO) Başkanı Ahmet Çalım’ın da katıldığı toplantıda esnafın sorun, talep ve önerilerini dinleyen Başkan Ömer Günel, “Kuşadası’nda 30 seneden bu yana yapılmayanları 3 buçuk yılda yaptık. Bu elbette ki sizlerin desteğiyle oldu” diyerek esnafa teşekkür etti.

“BU KENTİN HER KALDIRIMINI, HER ÇAKIL TAŞINI BİLİYORUM”
Geçtiğimiz yıl 24 milyon 165 bin TL’lik yatırımla turistik çarşıların alt ve üst yapısının bütünüyle yenilendiğini belirten Başkan Ömer Günel “Pandemi döneminde yenilediğimiz çarşılarımızla ilgili olumlu geri dönüşü bu sezon aldığımızı görmek bizleri çok memnun etti” dedi. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yakalanan uyum ve iş birliği sayesinde Kuşadası’nda kısa süre içerisinde önemli işler yapıldığını ve kentin büyük bir değişim sürecine girdiğini ifade eden Başkan Ömer Günel “Tüm çalışmalarımızı uzun vadeli planlamalarla sürdürüyoruz. Bu kentin her kaldırımı, her çakıl taşı hakkında bilgim var. Çalışmalarımızı alt yapı ile birlikte yürüttüğümüz için biraz uzun sürebiliyor ancak yenilenen bölgelerde uzun yıllar boyunca sorun yaşanmıyor. Şu anda Camiatik, Dağ ve Hacıfeyzullah mahallelerinde alt ve üst yapıyı yenileme çalışmalarını sürdürüyoruz. Bezirgan Sokak’ın 50 yıllık sorununu çözdük. Davutlar’da sürdürdüğümüz çalışmaları ana yollar ile birlikte en kısa sürede tamamlayacağız. Cumhuriyet Mahallesi’nde çalışmalara başladık. Mahalleye içme suyu hattı döşenecek ve 50 bin metrekarelik alanda üst yapı çalışması yapılacak. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesi çok kısa süre içerisinde doğalgaza kavuşacak” dedi.

“KENT MEYDANI KUŞADASI’NIN DEĞİŞİMİNE İVME KAZANDIRACAK”
Tütüncüler Kavşağı’nda yaşanan trafik sıkışıklığı sorununu da yolu genişletmek sureti ile kısa sürede çözeceklerini ifade eden Başkan Ömer Günel “Kuşadası’nın değişimi Kent Meydanı projesinin tamamlanması ile önemli bir ivme kazanacak. Yıkım çalışmalarına en geç Ocak başında başlayacağız. Esnafımızın da bir an önce tahliye işlemlerine başlamaları gerekiyor. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz” dedi.

ESNAFTAN TEŞEKKÜR
Toplantıda konuşan KUTO Başkanı Serdar Akdoğan, Şoförler Odası Başkanı Hüsnü Öten, KESO Başkanı Ahmet Çalım ve Kuşadası esnafı ise turizm sezonunun verimli geçmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek turistik çarşılarda yürütülen yenileme çalışmaları nedeniyle Kuşadası Belediyesi’ne ve Başkan Ömer Günel’e teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler:
Can Dostlar Kuşadası'nda Emin EllerdeÖnceki Haber

Can Dostlar Kuşadası'nda Emin Ellerde

Kuşadası Açıklarında 21 Göçmen KurtarıldıSonraki Haber

Kuşadası Açıklarında 21 Göçmen Kurtarıld...

Yorum Yazın

Kuşadası Depremzedeler İçin Seferber Oldu!
Yaylaköy'deki Taşocağında Feci Olay!
Yardım Kamyonları Afet Bölgesine Doğru Yola Çıktı
Kuşadası'nda İşyerine Silahlı Saldırı!
Kuşadası'nda Pompalı Tüfekli Kavga!
Kuşadasıspordan Soğuk Havada 1 Puan
Yaylaköy Beyaz'a Büründü!
Kokainle Yakalandı Gözaltına Alındı!
Kuşadası'nda Kaza Değil CİNAYET!
Kent Meydanı Projesi Yasal Süreç İçerisinde Devam Ediyor!
Kuşadası'nda Sahte Alkole Geçit Yok
'Oyuncak Silahını Getir, Kitabını Götür'
Kuşadalı Minikler Sertifika Heyecanı Yaşadı
54 Yıl Hapis Cezası Bulunan Zanlı Yakalandı!
Sobadan Sızan Gaz Kuşadalı Ecrin'i Sömestr Tatilinde Hayattan Kopardı!
Kuşadası'nda Aranan 2 Zanlı Yakalandı
Tütüncüler Kavşağında Trafik Çilesi Sona Erdi
Arya Tesisleri Yeni Yatırımlarla Güçleniyor
13 Yıl Hapis Cezası Kesinleşen Şahıs Yakalandı!
Kuşadası'nda Doğalgaz Yatırımları Rekora Koşuyor

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar