Aydın
22 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64202.13$

Ücretsiz şemsiye ve şezlonglar halk plajlarına konuluyor


Ücretsiz şemsiye ve şezlonglar halk plajlarına konuluyor
Türkiye'nin tatil cenneti Kuşadası'nda bulunan halk plajlarında, Başkan Ömer Günel tarafından yaşama geçirilen ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulaması başladı. Yaz sezonu boyunca sürecek olan uygulama, bölge sakinleri ve tatilciler tarafından memnuniyetle karşılandı. 

Kuşadası Kaymakamlığı'na bağlı Milli Emlak Müdürlüğü ile Kuşadası Belediyesi arasında 20 Mayıs'ta imzalanan bir protokolle 10 yıl boyunca Kuşadası sınırları içindeki 401 bin 12 metrekare plaj alanının bakım, temizlik ve işletme yetkisi Kuşadası Belediyesi'ne verildi. Protokolün ardından Kuşadası'nın halkçı Belediye Başkanı Ömer Günel de kentteki halk plajlarında şemsiye ve şezlongları ücretsiz yapma kararı aldı.

Ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulaması, ilk olarak Marina yanında bulunan halk plajında başlatıldı. Serinlemek için plaja gelen Kuşadalılar ve tatilciler, daha önceden hasır şemsiyelerle donatılan kumsalda ARYA A.Ş'nin görevlisinden şezlonglarını alarak deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkardı.

Uygulama, kentte memnuniyetle karşılandı. Kuşadası'nda yaşayan Tülay Atasaver, "Uzun zamandır beklediğimiz bir karardı. Önceden plaja giderken yanımızda portatif sandalye ve şemsiye taşıyorduk. Artık buna gerek kalmadı. Başkanımız Ömer Günel'e çok teşekkür ederim" dedi.

Almanya'dan tatil için her yaz Kuşadası'na geldiğini belirten Neşe Başarıcı ise, "Plaja geldiğimizde şezlong ve şemsiyelerin ücretsiz olduğunu öğrenince çok mutlu olduk. Bence bu uygulama diğer tatil beldelerine de örnek olması gerekiyor" diye konuştu.

ARYA AŞ. sorumlusu Tayfun Çelik de, "Belediye Başkanımız Ömer Günel'in almış olduğu halk plajlarındaki ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulaması kısa süre içerisinde Kadınlar Denizi, Kuştur ve Sevgi plajlarında da yaşama gerçekleştirilecek. Hemşehrilerimiz ve tatilcilerimiz halk plajlarına geldiğinde ARYA A.Ş görevlisinden ücretsiz şezlonglarını isteyebilirler" dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Yorumlar

 • yorum avatar
  Sedat Damsarsan
  08-06-2024 18:26

  Güzelçamlıda duşlar sökülmüş yenisi de yok sahil deki otlar her sene traktör le temizlenirdi bu sene hiç bir çalışma yok

 • yorum avatar
  Birol Yaşlı
  08-06-2024 15:23

  Nazilli sitesinin kiraya verilen kumsalının sınırları belirlensin kiraya verilmeyen bölümüne de ücretsiz şezlong ve şemsiye konulsun lütfen.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!