Reklamı Geç
Tilos Travel
Aydın
20 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.38
 • EURO
  35.41
 • ALTIN
  2525.8
 • BIST
  10643.58
 • BTC
  67091.71$

Yaklaşan sezon öncesi Milli Parkla ilgili kritik kararlar alındı!


Yaklaşan sezon öncesi Milli Parkla ilgili kritik kararlar alındı!
Aydın'ın Kuşadası ilçesi Güzelçamlı Mahallesi'nde bulunan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı ile ilgili yaklaşan sezon öncesi önemli kararlar alındı. Kuşadası Kaymakamlığında gerçekleştirilen toplantıda alınan kararlar 15 Mayıs 2024 itibarıyla yürürlüğe girecek.

ORMAN YANGINLARI İLE MÜCADELE KOMİSYON KARALARINA İSTİNADEN;

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkın Güzelçamlı giriş kapısından 15.05.2024 tarihinden itibaren, 08:00 ile 18:00 saatleri arasında araç girişi yapılacak olup Milli Parkın son çıkış saati 19:30 olarak belirlenmiştir.

Milli Parkın günübirlik kullanım alanlarının toplam taşıma kapasitesi 1.505 araç olarak belirlenmiştir. Taşıma kapasitesi dışında Milli Parka araç alınmayacaktır.

Giriş kapısından Karasu Koyuna kadar olan ana yol üzerine hiçbir şekilde araç park edilmeyecektir. Park eden araç sahipleri hakkında gerekli yasal işlem uygulanıp park halindeki araçlar çekilecektir.

Yangın sezonu boyunca meteorolojik verilere istinaden nispi nemin düşük, rüzgarın şiddetli ve yangın riskinin maksimum seviyede olduğu günlerde Milli Park ziyaretçi ve araç girişine kapatılacaktır.

Milli Park alanı içinde günübirlik kullanım alanları dışında kalan orman yolları ve ormanlık alanlara girmek yasak olacaktır. 6831 Sayılı Orman Kanunu’nun 105. ve 110. maddelerinde belirtilen cezalar güncellenmiştir.

Buna göre Devlet Ormanlarında; Milli Park İdaresince belirlenen konak yerlerinden başka yerlerde geceleyenlerin 2.376,00 TL idari para cezası ile cezalandırması, Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu orman yangınına sebebiyet verenler 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması, Kasten orman yakanlar 10 yıldan az olmamak üzere hapis, 10 bin güne kadar adli  para cezası ile cezalandırılması kararlaştırılmıştır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!