Aydın İl Sağlık Müdürü Batıda Yoğunluk Artıyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aydın İl Sağlık Müdürü Batıda Yoğunluk Artıyor!
Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz, aşılamanın önemine dikkat çekti. Açıkgöz, aşının virüs kapmayı engellemediğini, etkisini azalttığını, il genelinde vakaların batı kanadında yoğunluk gösterdiğini kaydetti.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da vaka sayılarında artış görüldü. Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, il genelindeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıkgöz, aşılama oranının yüzde 80’ne ulaştığını, vakaların batı kısmında yoğunluk gösterdiğini ancak kontrol altında olduğunu kaydetti.

İLK DOZDA YÜZDE 80’İ YAKALADIK
1 milyon 458 bin aşının yapıldığı Aydın’da 705 bin 320 kişinin ilk doz 583 bin 889 kişinin de ikinci doz aşısını olduğunu ifade eden Osman Açıkgöz, “Aşılamada ilk dozda yüzde 80’leri yakaladık. Hastanelerimizde yoğun bakımlarımızdaki hastalarımızın büyük bölümü aşısız vatandaşlarımızdan oluşuyor. Aşı, hastaneye yatmadan hastalığın geçirilmesini sağlıyor” dedi.

AŞI VİRÜS KAPMAYI ENGELLEMEZ
Aşılamaya hakkında halk arasında yanlış bilinenlere ilişkin konuşan Osman Açıkgöz, “Halk arasında yanlış bilinen bir şey var. Aşı, kişinin virüs kapmasını engellemez. Bu çok önemli bir konu. Daha ziyade aşı, hastalığı çok daha hafif geçmesi için bize katkıda bulunur. Dolayısıyla maske, mesafe ve hijyen konusunda halen dikkat etmemiz gerekiyor. Aşı yapıldık diye önlemlerden geri durmamak lazım” diye konuştu.

VAKALAR BATI KANADINDA
Çevre illere kıyasla Aydın’ın iyi bir durumda olduğunu aktaran Osman Açıkgöz, bayram öncesine göre sayıların artmasına rağmen hastane durumu açısından endişelenecek bir durumun olmadığını belirterek, “Tüm sağlık teşkilatı olarak Aydın’ın en güvenli kent olması için çalışmaya gayret ediyoruz. Vaka sayıları, batı kanadında yoğunlaşmış durumda. Didim, Kuşadası ve Efeler’de sayılar diğer ilçelere göre nispeten yüksek. Ama tolere edilebilir durumda. Tedbirlerin rehavete kapılmadan devam ettirilmesi önemli” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kızılay Kan Bağış Aracı Kuşadası’ndaÖnceki Haber

Kızılay Kan Bağış Aracı Kuşadası’nda

Bisikletle Viyana’dan Kuşadası’na YolculukSonraki Haber

Bisikletle Viyana’dan Kuşadası’na Yolcul...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar