Kuşadası'nda Veliler ve Öğrencilerden İsyan!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasının yenileme çalışmaları nedeniyle öğrenciler Kuşadası Anadolu İmam-Hatip Lisesi'ne nakledildi. Nakledilen okulun öğrencilerinin velileri, yeni okullarda son ders çıkış saatinin 20.45 olduğunu belirterek duruma tepki gösterdi.

Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yenileme çalışmaları nedeniyle öğrenciler, Kuşadası Anadolu İmam-Hatip Lisesi’ne nakledildi. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri 20:45’de, Perşembe ve Cuma günleri 20:00’da son ders çıkış saatinin olduğunu ifade eden öğrenci ve veliler, yaşadıkları mağduriyetlerini dile getirdi.

'BİZİM İÇİN ÇOK ZOR'
Veliler ve öğrenciler için yaşananların zor olduğunu ifade eden 9'uncu sınıf velisi Hatice Eler, "mağduriyetimiz çok büyük. Haftaiçi pazartesi, salı, çarşamba günleri gece saat 20:55'de, perşembe ve cuma günleri saat 19:55'de çıkacaklar. Öğlen saat 13:55'de ders başlıyor. 45 dakika daha ileri bir saatdeydi. Teneffüs saatlerini 10 dakikadan 5 dakikaya indirdikleri için 45 dakika erken alıyoruz çoçuklarımızı. Bizim için çok zor. Köylerden buraya gelen çocuklarımız var. Onlar için daha da zor eve ulaştıkları saat geç vakit oluyor. Yetkililerden, okulumuzun bir an önce yapılıp okulumuza taşınılmasını talep ediyoruz." dedi.

'SAATLER ERKENE ALINMALI'
Çocukların çok geç saatlerde dersten çıktığını ve servis bulamadıklarını belirten 10'uncu sınıf velisi Muhsin Dokur, "kendimiz getirip götürüyoruz diyerek duruma tepki gösterdi. Sözlerine devam eden Dokur, "Şuan biz veliler ve çocuklar çok zor durumdalar. Kendimiz getirip kendimiz götürüyoruz, uzak olduğumuz için servis de gelmiyor bu büyük bir problem. Kız çocuğum var gece bu saatte olur mu? hadi biz burada oturuyoruz, Söke'den, Aydın'dan, Davutlar'dan gelen çocuklar var, servis bulamıyorlar dolmuş bulamıyorlar onlar ne olacak? onlarınki daha kötü bir durum. buna bir çözüm bulunması lazım. Bu saatlerin düzenlenmesi gerekiyor daha erkene alınmalı öğrenci saatine alınmalı." dedi.

'DERS ÇALIŞMAYA VAKTİM OLMUYOR'
Okul'dan çıktıktan sonra dolmuşla eve döndüğünü ve bu süre içerisinde velilerinin endişenlendiğini söyleyen Ümit Can Tülü, geç saatte çıktıkları için kendisine vakit ayıramadığını, yorgun olduğu için ders çalışmaya vakit bulamadığını, belirtti. Teneffüs saatlerinin 10 dakikadan 5 dakikaya indirilmesinin iyi olmadığını dile getiren Tülü, tuvalete mi ineceğiz kantine mi ineceğiz yemek mi yiyeceğiz hangisini yapacağız belli değil derste mağdur oluyoruz teneffüs saatleri eski haline dönmeli dedi.

Öğrenciler ve Veliler, yetkililerden bir an önce çözüm bulunmasını istedi.

Anahtar Kelimeler:
Kuşadası Belediyesi'nde Hastane Bahçesine Açık Hava Spor AlanıÖnceki Haber

Kuşadası Belediyesi'nde Hastane Bahçesin...

Kuşadasıspor Deplasmanda 2 Puan BıraktıSonraki Haber

Kuşadasıspor Deplasmanda 2 Puan Bıraktı

Yorum Yazın

Eşin Gruba Ait Araç Hedef mi Gösterildi?
Çalıkuşu Feride Yuvaya Döndü
Milli Park'a Çağ Atlatan Müdürü Görevden Aldılar!
Yenilenme Sırası Merkezi Cumhuriyet Mahallesinde!
Kuşadası Açıklarında 21 Göçmen Kurtarıldı
Sezon Değerlendirme Toplantısında Kuşadası'na Müjde
Can Dostlar Kuşadası'nda Emin Ellerde
Kuşadasıspor Orduspor'u Evine Puansız Yolladı!
Kuşadası'nda Zehir Tacirlerine Geçit Yok!
Jandarma Suçlulara Göz Açtırmıyor
Kanlı Olayın Faillerine PÖH'ten Operasyon!
Yaralı Kedi ve Tilkiye Jandarma Şefkati
Satın Aldığı Motosiklet Başına Bela Oldu!
Kuşadası'nda 16 Göçmen Kurtarıldı
Kuşadası Deprem Riski Yüksek İlçeler Arasında!
Kuşadası'nda 4 Günde 3 Caretta Ölü Bulundu!
Uyuşturucu Madde Kullanırken Yakalandılar!
Kuşadasıspor'dan Deplasmanda 1 Puan
Kuşadası'nda Ünlü Otele Pompalı Tüfekle Saldırı!
14 Yıl Kesinleşmiş Hapis Cezası Vardı Yakalandı!

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar