Reklamı Geç
Neslim Güngön
Aydın
05 Mart, 2024, Salı
 • DOLAR
  31.60
 • EURO
  34.35
 • ALTIN
  2156.3
 • BIST
  8953.93
 • BTC
  66702.83$

Kuşadası'na Tatilci Akını! Rezervasyonlar Yüzde 80'e Ulaştı!

Kuşadası'na Tatilci Akını! Rezervasyonlar Yüzde 80'e Ulaştı!
Ege'nin önde gelen turistik ilçelerinden olan Kuşadası'nda bayram hareketliliği başladı. Tatile sayılı gün kala rezervasyonlar yüzde 70'e ulaştı. Turizmciler tatilde Kuşadası'nı tercih edecek olanlara acele etmeleri aksi durumda boş oda bulamayacakları uyarısında bulundu.

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda bayram tatiline sayılı günler kala otel rezervasyonlarındaki doluluk oranı, yüzde 70'e ulaştı. Her bütçeye uygun tatil fırsatının olduğunu söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, "Yer ayırtmayanlara ellerini çabuk tutmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü boş oda bulamayabilirler" dedi.

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası'nda Ramazan Bayramı tatiline 2 gün kala 5 yıldızlı ve butik otellerin rezervasyonlarındaki doluluk oranı, yüzde 70'e çıktı. Özellikle yerli turistlerin tatil için rotalarını Kuşadası'na çevirmesi turizmciler tarafından sevinçle karşılandı. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa ve Denizli gibi büyükşehirlerde yaşayan yerli misafirlerin, Ramazan Bayramı tatili için konaklama ve alışverişte uygun fiyatlar sunan Kuşadası'nı tercih ettiği belirtildi.

'2023 TURİZM SEZONUNDAN UMUTLUYUZ'
2023 turizm sezonundan umutlu olduklarını ve bayram hazırlıklarını tamamladıklarını belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, "Kuşadası'ndaki otellerimizde şu an doluluk oranları yüzde 70'lerde. Bu rakamın tatil başlayana kadar 80'lere çıkmasını bekliyoruz. Turizmciler olarak ilgiden memnunuz. Oda fiyatları gecelik en düşük 2 bin 500 ile en yüksek 10 bin lira arasında değişiyor. Kuşadası'nda her kesime ve bütçeye uygun otel bulmak mümkün. 5 yıldızlı otellerimiz 'her şey dahil' sistemiyle hizmet veriyor. Ayrıca ilçemize yabancı turistler de gelmeye başladı. 2023 turizm sezonunda Polonya, İngiltere ve Almanya pazarından çok umutluyuz. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler bir süre iç turizm piyasasını olumsuz etkilemişti. Ancak şimdi durum düzeldi. Turizmciler olarak 2023 sezonundan umutluyuz" diye konuştu.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!